Lankytini objektai Turkijoje: Pamukalė

Ką aplankyti Turkijoje norint pagerinti sveikatą? 250 km nuo Antalijos nutolęs Pamukalės medicinos kurortas su 17 geoterminių šaltinių su skirtingos temperatūros vandeniu – Jūsų paslaugoms! Vandenilio sulfidas ir kalcio oksidas, kurių juose gausu, privers pamiršti negalavimus. Gydymas čia vyksta prižiūrint gydytojams.

Be gydomųjų šaltinių, Pamukalėje yra istorinių paminklų, kurie patraukia turistų dėmesį. Tarp jų yra ir Hierapolio, senovinio miesto, kurio amžius siekia apie 3 tūkstančius metų, griuvėsiai. Šioje Turkijos vietoje yra Kleopatros baseinas, kuriame, pasak legendos, maudėsi pati Kleopatra. Šioje vietoje niekada netrūksta turistų.

Dar vienas vertingas priminimas – puikiai išsilaikęs įspūdingų matmenų amfiteatras, talpinantis 12 000 žiūrovų.

Egzotiškas Pamukalės gamtos kraštovaizdis atsiranda dėl karštųjų versmių, kurios prisideda prie kalkių nuosėdų susidarymo travertino terasose. Kritęs iš aukščio, šimtmečius vanduo kūrė suakmenėjusias baltas kaskadas, mirgančias saulės spinduliuose. Šis kerintis vaizdas ir gydymo galimybė pritraukia čia milijonus turistų. Pamukalė gali būti saugiai įtraukta į gražiausių mūsų planetos vietų topą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: